UIL 2022-2024 Region I High School Football Districts

Date:

Share post:

Class 6A

District 2-6A

Frenship

Midland High

Midland Legacy

Odessa High

Odessa Permian

San Angelo Central

Class 5A

Division I

District 1-5A

Clint Horizon

El Paso Bel Air

El Paso Del Valle

El Paso Hanks

El Paso Parkland

El Paso Ysleta

District 2-5A

Abilene High

Amarillo High

Caprock

Lubbock Cooper

Lubbock Coronado

Lubbock Monterey

Tascosa

District 3-5A

Aledo

Azle

Burleson Centennial

Denton Ryan

Ft Worth South Hills

Lewisville The Colony

Northwest

Saginaw

White Settlement Brewer

District 4-5A

Cleburne

Granbury

Killeen

Killeen Ellison

Killeen Shoemaker

Lake Belton

Midlothian

Red Oak

Waco

Division II

District 1-5A

Canutillo

El Paso

El Paso Andress

El Paso Burges

El Paso Chapin

El Paso Jefferson

District 2-5A

Abilene Cooper

Abilene Wylie

Lubbock High

Palo Duro

Plainview

Wichita Falls Rider

District 3-5A

Argyle

Carrollton Creekview

Denton

Frisco Emerson

Frisco Independence

Frisco Memorial

Lake Dallas

District 4-5A

Colleyville Heritage

Ft Worth Arlington Hts

Ft Worth North Side

Ft Worth Polytechnic

Ft Worth Southwest

Ft Worth Trimble Tech

Ft Worth Wyatt

Grapevine

Class 4A

Division I

District 1-4A

El Paso Austin

El Paso Bowie

El Paso Irvin

El Paso Riverside

San Elizario

District 2-4A

Andrews

Big Spring

Brownwood

Lubbock Estacado

San Angelo Lake View

District 3-4A

Canyon

Dumas

Hereford

Pampa

Randall

District 4-4A

Burkburnett

Decatur

Mineral Wells

Springtown

Wichita Falls

Division II

District 1-4A

Clint

Clint Mountain View

Fabens

Fort Stockton

Monahans

Pecos

District 2-4A

Borger

Levelland

Perryton

Seminole

West Plains

District 3-4A

Graham

Midland Greenwood

Snyder

Sweetwater

Wichita Falls Hirschi

District 4-4A

Ferris

Ft Worth Benbrook

Glen Rose

Godley

Hillsboro

Venus

Class 3A

Division 1

District 1-3A

Brownfield

Denver City

Kermit

Lamesa

Slaton

District 2-3A

Bushland

Dalhart

Muleshoe

River Road

Shallowater

District 3-3A

Bowie

Breckenridge

Clyde

Iowa Park

Tuscola Jim Ned

Vernon

District 4-3A

Boyd

Brock

Paradise

Peaster

Pilot Point

Ponder

Whitesboro

Division II

District 1-3A

Alpine

Crane

Odessa Compass Academy

Tornillo

District 2-3A

Ballinger

Brady

Early

San Angelo Grape Creek

San Angelo Texas Leadership

Wall

District 3-3A

Canadian

Childress

Dimmitt

Friona

Spearman

Tulia

District 4-3A

Abernathy

Coahoma

Idalou

Littlefield

Lubbock Roosevelt

Stanton

Class 2A

Division I

District 1-2A

Farwell

Highland Park

Panhandle

Sanford-Fritch

Stratford

West Texas High

District 2-2A

Floydada

New Deal

Olton

Post

Sundown

Tahoka

District 3-3A

Anthony

Big Lake Reagan Co.

Christoval

Forsan

Ozona

Sonora

District 4-3A

Anson

Cisco

Colorado City Colorado

Hawley

Olney

Stamford

Winters

Division II

District 1-2A

Booker

Boys Ranch

Gruver

Sunray

Vega

District 2-2A

Clarendon

Memphis

Quanah

Shamrock

Wellington

Wheeler

District 3-2A

Bovina

Hale Center

Lockney

Ralls

Sudan

Crosbyton

District 4-2A

New Home

Plains

Ropesville Ropes

Seagraves

Smyer

Morton

Class 1A

Division I

District 1-1A

Follett

McLean

Miami

White Deer

District 2-1A

Claude

Happy

Nazareth

Wildorado

District 3-1A

Anton

Kress

Lorenzo

PetersburgSpringlake Earth

District 4-1A

Knox City

Spur

Valley

Vernon Northside

Division II

District 1-1A

Darrouzett

Groom

Hedley

Lefors

Silverton

District 2-1A

Amherst

Cotton Center

Hart

Lazbuddie

Whitharral

District 3-1A

Balmorhea

Dell City

Grandfalls-Royalty

Sanderson

Sierra Blanca

District 4-1A

Klondike

Loop

Southland

Welch Dawson

Wilson

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Get email updates

Local Sponsor

Related articles

First United Bank Boys Athlete of the Week: Trent Gerber, Nazareth

Nazareth's Trent Gerber is the First United Bank Boys Athlete of the Week for May 25th.

First United Bank Girls Athlete of the Week: Halee Jo Johnson, Happy

Happy's Halee Jo Johnson is the First United Bank Girls Athlete of the Week for May 25th.

2022 High School Baseball Texas Panhandle Regional Semifinal playoff pairings

Here's a look at the 2022 High School Baseball Regional semifinal Texas Panhandle playoff pairings for Canyon, Clarendon, and Nazareth.

High School Baseball roundup: Cooper wins battle with Randall, Canyon cruises to next round, Nazareth stays perfect

Here's the 2022 High School Baseball roundup for Randall, Canyon, Bushland, Clarendon and Nazareth.